Eesti English По-русски
Українською
Гуманітарна допомога та співробітництво у галузі розвитку »

Гуманітарна допомога та співробітництво у галузі розвитку

11.02.2015

Огляд допомоги у розвитку та гуманітарної допомоги Україні у 2014 році.

Україна є пріоритетним партнером для розвитку співробітництва для Естонії вже протягом 15-ти років, протягом яких офіційна співпраця оцінюється у 3,7 мільйонів Євро.

Нижче перелічена допомога Естонії з часів кривавих заворушень на Майдані. У додаток до підтримки держави, Естонія показала допомогу через низку особистісних ініціатив.

У 2014-му році Міністерство іноземних справ Естонії виділила кошти для підтримання поточної ситуації в Україні, як самостійно, так і за підтримки міжнародних організацій, у розмірі 1 млн. Євро.

Міністерство внутрішніх справ Естонії в цілому виділило 515 000 Євро як частина гуманітарної допомоги Україні у 2014-му році.

·       Естонія пожертвувала 50 000 Євро через Міжнародну Фундацію Відродження України як частина медичної допомоги пораненим під час заворушень на Майдані;

·       25 000 Євро через Карітас Україна для реабілітації постраждалих людей під час заворушень;

·       Натуральну допомогу (медичні препарати) на суму 10 000 Євро представництву Червоного Хреста в Україні;

·       150 000 Євро як частина гуманітарного положення для медичного обслуговування 5-ти людей, які постраждали під час вуличної агітації та 10-ти людей, які були поранені під час конфлікту на Сході України;

·       Гуманітарна допомога біженцям зі Сходу України: 70 000 Євро. Естонія виділила 70 000 Євро Агенції зі справ біженців Організації Об'єднаних Націй (УВКБ ООН) для покращення становища біженців зі Сходу України.

·       Фактична продовольча допомога для вимушених переселенців зі Сходу України через  УВКБ ООН у розмірі 80 000 Євро.

·       50 000 Євро  УВКБ ООН для підтримки їх гуманітарної діяльності в Україні для допомоги вимушеним переселенцям та постраждалим особам.

·       50 000 Євро Всесвытный Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) для підтримання гуманітарної діяльності в Україні та відділу, який піклується про вимушених переселенців та постраждалих осіб.

·       30 000 Євро для Естонської недержавної організації Mondo,  НДО Ради біженців Естонії, НДО Український культурний центр для підтримки їх діяльності в Україні у допомозі вимушеним переселенцям та постраждалим особам.

Multilateral Aid in 2014 totals 190 000 euros.

Різноманітна допомога у 2014-му році складає 190 000 Євро

·       Естонія надала 90 000 Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) для розвитку спеціальної місії для налагодження миру, стабільності та безпеки та зменшення напруження в Україні.

·       Рада Європи започаткувала правову та законотворчу допомогу за підтримки Естонії (виділено 10 000 Євро). Український уряд звернувся з проханням до Ради Європи у негайній співпраці та допозі, яка стосується питань та проблем в українській Конституції, децентралізації влади, законотворення у правовому та виборчому секторах. Оскільки бюджет Європейської Ради не покриває ініціативи даного напрямку, кілька країн мають об'єднати зусилля у одне добровільне пожертвування, спрямоване на реалізацію даного проекту якомога скоріше.

·       Естонія внесла 30 000 Євро до проекту Ради Європи в Україні “Міжнародна консультативна група (МКГ 2015)”. Метою даного проекту є допомога у розслідуванні актів насилля під час демонстрацій на Майдані та подальше слідування процедурним вимогам.  МКГ контролюватиме чи відповідають розслідування вимогам Європейської Конвенції з прав людини та прецедентному праву  Європейської Конвенції з прав людини.

·       Естонія підтримує Організацію міжнародного співробітництва та розвитку (ОМСР) сумою у 30 000 Євро для розслідування справ з ухилення сплати податків в Україні.  Спільно  з міністерствами України,  було розроблено план першочергових дій для боротьби з корупцією, легалізації державних закупівель, розслідувань податкових справ, підвищення рівня прозорості уряду, державних компаній та загальних заходів, спрямованих на зміцнення ролі інституцій.

·       Естонія підтримала Моніторингову комісію Організації Об'єднаних Націй в Україні з Прав людини в (МКООН ПЛУ)  яка спрямована на розвиток та захист прав людини, сумою у розмірі 30 000 Євро.

·       У додаток до всього, Естонія виділила Спеціальній моніторинговій комісії ОБСЄ в Україні 9 спостерігачів. Естонія також надала  2-х експертів Консультативній Місії з цивільних реформ Сектора безпеки України (КМЄС Україна), для підтримки Європейської делегації в Україні. Експерти Другого національного рівня надавались безкоштовно. Експерт з міграційної політики з Естонії представляв Естонію, Фінляндію, Латвію, Литву в Україні та Молдові та був переведений до Києва.

У 2014-му році шість нових проектів для розвитку співробітництва були узгоджені на суму у розмірі 126 345 Євро.

·       У 2014-му році шляхом відкритих пропозицій, 5 нових проектів, які стосується України, були узгоджені із загальною сумою підтримки у 156 912 Євро. Крім того, 59 433 Євро були виділені у якості постійної підтримки розвитку проекту електронного уряду в Україні у співробітництві зі Шведською агенцією розвитку міжнародного співробітництва SIDA. Метою цього проекту є адаптація електронного уряду до міст та областей України заради просування кращого сервісу для населення та ефективності, прозорості та відкритості уряду в цілому.

У 2014-му році була узгоджена стипендіальна програма на загальну суму у 91 138 Євро. На даний час 21 студент з України навчається у різних університетах Естонії.

TopBack

© Eesti Suursaatkond Kiievis Puškinska tn 43B, Kiev 01901, Ukraina tel. (380 44) 590 07 80, e-mail: Embassy.kyiv@mfa.ee